10 Kasım Mesajları ve Sözleri

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin yıl dönümü olan 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajları ve 10 Kasım sözleri.

– Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

– O genç ve dahi Türk şefinin o esnada Çanakkale’de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.

– Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

– Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.

– Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

– Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

– Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.

– Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

– 10 Kasım’ı sadece yas günü, üzüntü günü değil, Atatürk’ün fikir ve düşüncelerinin daha iyi anlaşıldığı gün olarak ta bilmemiz gerekir.

– Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.

– 10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün…

– O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

– 10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.

– Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 79 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

– Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

– 79. yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 79. Kez başın bir kere daha sağ olsun.

– 10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizden ayrıldı Atatürk’üm, bizden kalbimiz kırık gönlümüz buruk çünkü bizden ayrıldı en güzel varlık.

– Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

– O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

– 10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü Atatürk sonsuza kadar Milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun”

– O, yüce bir dağa benzer Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O’na çok uzaklardan bakmak gerekir.

– Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

– Ufuklarda bir ışık söndü , on kasım sabahında güneş doğmuyor dünya karanlık,ıssız cumhuriyetimiz ağlıyor..

– 2017 yılı 10 Kasım’ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…

– 10 kasım yüreğimizden bir parçanın kopuşudur ,bizim yalnızlığımızdır.. hüzün olsa da umutsuz değiliz atamızın izindeyiz..

– Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

– Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

– Mustafa Kemal”i düşünüyorum: Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda, Mavi gözleri ışıl ışıl görüyorum. Uykularıma giriyor her gece. Ellerinden öpüyorum.

– Büyük Önder Atatürk! Açmış olduğun uygarlık yolundan en ufak bir tereddüt bile göstermeden ilerlediğimizi ve bundan sonrada bu ilerleyişimize hiç bir şekilde ara vermeden devam edeceğimize söz veriyor, manevi huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.

– O’nu anlayarak, O’nun düşüncelerini, ilke ve devrimlerini yaşatmak bizlerin en büyük görevi olmalıdır.Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 80. yılında, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz.”

– Büyük komutan, büyük devlet adamı, bağımsızlığımızın mimarı, Türkiye Cumhuriyeti”nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde, O”nu rahmet ve minnetle anıyoruz.

– Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde gerçekleşmiştir. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm dünyada adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir