Aamir Khan Sözleri

Hintli Oyuncu Aamir Khan’ın akıllara kazınan en güzel söylemiş olduğu sözleri sizler için hazırlayıp derledik. İşte en güzel Aamir Khan sözleri;

Gerçek dünya acımasız, rekabete dayalı bir dünya.

Hayatın amacını mutlu olduğun yerde ara.

Kimse bıraktığın yerde beklemez.

İnsanlar bana sevgilerini ve iyi dileklerini verdiler. Çok mutluyum. Eğer bakarsanız istediklerinizin sonu yoktur. Ben hayatta ne olursa olsun mutlu olmamız gerektiğine inanıyorum.

Ben kısıtlamaları sevmiyorum özgürlük istiyorum ve her seferinde bu yüzden bir film yapıyorum.

Bizim toplumumuzda çok acı geçekler var. Bizim görmemezlikten geldiğimiz. Çünkü bu gerçekleri görmek insanı çok rahatsız ediyor. Zamanla neden bunların beni endişelendirmediğini düşünmeye başladım. Benim hayatımda her şey yolunda beni neden ilgilendirsin ki?İlgilendirir. Çünkü ben de bu toplumun bir paçasıyım.

Kalbinde gerçek inanç ve cesareti olan her zaman kazanır.

Eğer özgür Hindistan için savaşan atalarımız şimdi hayatta olsaydı onların yüzüe bakabilir miydik? Dedelerimiz böyle bir Hindistan hayali mi kurmuşlardı? Böyle bir Hindistan için mi savaşmışlardı?

Yaşadığım her olayın ‘diğer yüzünü’ de düşünmeye çalışırım.

Benim en büyük başarım insanlardan edindiğim sevgi ve saygıdır. Bunu elde etmek çok zordur. Ailem, bana yakın insanlar da benim başarımdır.

Hacdan sonra, öncekinden çok daha mutlu ve huzurluyum.Hacca gitme niyeti olan tüm Müslümanlar oraya gitmeli. Bunun için dua ediyorum.

Göğün birinde değilse ötekinde bir kıvılcım gizlidir işte o kıvılcımı alevlendirmek gerekir.

Her zaman mükemmeli yakalamaya çalış o zaman başarı zaten seni kovalar.

Eğer özgür Hindistan için savaşan atalarımız şimdi hayatta olsaydı onların yüzüne bakabilir miydik? Dedelerimiz böyle bir Hindistan hayali mi kurmuşlardı? Böyle bir Hindistan için mi savaşmışlardı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir