Aldatılma Psikolojisinden Kurtulmak Mümkün Mü?

Aldatılma Psikolojisinden Kurtulmak Mümkün Mü?
Aldatılma olayı yaşayanlar için bu olayın psikolojisinden kurtulmak oldukça zordur. Çünkü sadakatsizlik, sebebi ne olursa olsun çiftler arasında çok derin bir güven sorunu yaratmaktadır. Aldatılan erkek ya da kadın adeta sarsılırken aralarındaki bağ ise telafisi zor olan hasarlar almaktadır.
Aldatılma psikolojisi kapsamında değerlendirdiğimizde bazı çiftlerin bu sadakatsizliği karşılıklı konuşarak çözebilmesi de mümkündür ancak bazıları da evliliklerini ya da ilişkilerini bitirme ve ayrılma kararı vererek bir yol ayrımına gitmektedir. Aldatılma psikolojisi içerisine girmeye neden olan aldatılma olayını ilk öğrendiğinizde öfke, üzüntü ve şaşkınlık yaşamanız oldukça doğaldır. Bu kapsamda sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını istiyorsanız öncelikle aldatılma olayının gerçekliğini kabul etmeniz gereklidir. Bu eşinizin yaptığı aldatmayı ve ihaneti onayladığınız anlamına gelmemektedir. Kabul kavramı sadece olayın gerçekliğini kabul etmek manasında değerlendirilmelidir. Her zaman düşündüğümüz ya da istediğimiz gibi bir hayat yaşayamayız ve her ne kadar istemesekte böyle bir durum ile karşılaşmamız da söz konusudur.
Aldatılan Eş Neler Yapmalıdır?
Sadakatsizlik ve aldatılma psikolojisi ile adeta bir buhrana giren bir eş iseniz kendinizi bu konuya sürekli odaklamamalısınız. Çalışıyorsanız işinize odaklanmanız, arkadaşlarınız ile planlar yapmanız, çocuklarınız ile ilgilenmeniz, spor ve çeşitli aktiviteler ile uğraşmanız sizi motive edecektir. Hayatınızın gündemine aldatılma olayını almanız sizi aldatılma psikolojisi içine çekecek ve olumsuzluklara neden olacaktır. Aldatılmayı kabul ederken de öfke, çaresizlik ve değersizlik gibi duygular ile karşılanacağınızı bilmeli ancak bu duyguları yenmeyi de denemelisiniz. Özgüveninizi asla kaybetmeden yaşamınızda yeni bir sayfa açmaya da istekli olmanız aldatılma psikolojisi için en iyi ilaçtır. Eğer aldatılma olayından sonra ayrılma kararı aldıysanız da sürekli olarak kendinizi suçlamak veya öfkeli olmaktan kaçınmanız hayatınıza yeniden başlamaya hazırlamanız oldukça değerli ve önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir