Ayrılık Acısını Atlatmanın Yolları

Ayrılık Acısını Atlatmanın Yolları 

Yıllar süren veya aylarınızı alan bir ilişkinizi siz ya da partneriniz bitirmek durumunda kalmış olabilir. Mutsuzluk, huzursuzluk, özlem, pişmanlık veya yorgunluk gibi pek çok duyguyu bir arada yaşayabilirsiniz. Her ilişkinin sonunda yaşanan travma veya duygu değişimleri ile yüzleşmeye alışkın olsanız da bazen bu değişimler ağır ve uzun sürebilir. Yalnız, mutsuz ve keyifsiz biri olduğunuzun farkında olmasanız da çevreniz size bunu söyleyerek alarm durumunu başlatabilir. Ayrılık acısı için artık bu noktada bir şeyler yapmanızın vakti gelmiş demektir.

Yaptıklarınızı ve Söylediklerinizi Düşünmeyin 

Biten ilişkinizde her ne yaşadıysanız zaten onlar yaşandı ve bitti. Geri dönüşü olmayan anlar hakkında keşke dememeniz en iyi bakış açısıdır. O an ne tepki verdiyseniz veya o olayda ne söylediyseniz artık geride kalmış demektir. O an nasıl hissettiyseniz o şekilde davrandığınızı ve doğrularıyla yanlışlarıyla kendinizi ifade ettiğinizin bilincinde olmanız farkındalığınızı arttıracaktır. Pişmanlık duygusunu asla beslemeyin ve ayrılık acısı için bunun ateşi körüklemek demek olduğunu da asla unutmamalısınız. Ancak yaptıklarınızdan ve söylediklerinizden ders çıkararak bundan sonraki ilişkilerinizde bu hataları yapmama yolunu seçerek daha mutlu olabilirsiniz.

Sosyal Ortamlardan Uzak Durmamalısınız 

Ayrılık acısı çekiyorsanız yakın çevreniz ve arkadaşlarınızla mutlaka bağınızı koparmamalısınız. Sürekli iletişimde olarak onlarla birlikte gündüz veya gece gezmelerine giderek sosyal ortamlarda keyifli vakitler geçirmeniz iyileşmenizi hızlandıracaktır. Ya da doğa gezilerine, kurslara ve konserlere giderek sevdiğiniz şeylere karşı enerjinizi yönlendirebilirsiniz. Bu tür ortamlarda sosyalleşerek ayrılık acısı karşısında daha güçlü olmanızı kolayca destekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir