B Harfi ile Başlayan Tekerlemeler

Sayfamızda sizler için hazırladığımız en güzel B Harfi ile başlayan tekerlemeleri hazırladık. B harfi ile başlayan tekerlemelere başlamadan önce aşağıda sizler için hazırladığımız B harfi ile başlayan heceleri tekrarlayarak ısınma yapabilirsiniz.

BA BE BI Bİ BO BÖ BU BÜ
BAB BEB BIB BİB BOB BÖB BUB BÜB
BABA BEBE BIBI BİBİ BEBE BOBO BÖBÖ BUBU BÜBÜ
BADA BEDE BIDI BİDİ BODO BÖDÖ BUDU BÜDÜ
BAPA BEPE BIPI BİPİ BOPO BÖPÖ BUPU BÜPÜ

Bu heceleri sizlerde çoğaltarak paylaşabilirsiniz. Şimdi gelelim tekerlemelerimize. İşte sizler için hazırladığımız en güzel B Harfi ile başlayan tekerlemeler;

B Harfi Tekerlemeleri

Babaeskili babacan Bahri Beberuhi Bedri ile bıyıksız bıçkıcıbıngıldak Bigalı bekes Bahir’in Bigadiç’teki bonbon bonmarşesine varmışlar, oradakilerin yüzlerine bön bön bakarak, büyülü büyük buhurdanlığı buğulu buğulu boşaltıp bomboş bırakmışlar, sonra da bodrumda gözden kaybolmuşlar.

Barakada bıraktığı bardaklara, böceklerin bulaştığını bildiren barbutçu barmen, büyük barın bitişinde büyük bardakla biraya başladı.

Bizde bize biz derler, sizde bize ne derler?

Baldan ballı bal vardır, ballandıran da ballı ballı balböcek bardadır.

Bir berber bir berbere bre berber beri beri belden buryan berberi demişte, Bizim bre berber bre berber duryan buryan bu bre berber nasıl berber demiş.

Badem bedene, beden, bademe, Bademden bereye ,bereden badene, Bel bel badem.

Bu duvarı badanalamalımı, badanalamamalı mı? Bu duvarı badanalayacaksan badanala, badanalamayaksan badanalama. Zaten badanalayabilip banalayanabileceğinde şüpheli.

Bu duvarı badanalamalı damı badana yapmalı, badanalamayıpta mı badana yapmalı.

Bre berber buraya bak, başı benekli, burma bıyıklı, beti benzi bembeyaz, beberuhi boylu Bi-lal’in burnuna biber kaçınca bir bebek gibi bar bar bağırması bir bakıma hoş, bir bakıma boş ve berbat bir davranış değil midir?

Bu yoğurdu mayalamalı da mı saklamalı, mayalamamalı da mı saklamalı?

Büyük büstü büklüm büklüm büken Bünyan’lı bücür büyücü bütün bütün büzüldü

Bir pirinci birinci buluşta bir inci gibi birbirine bağlayıp perlepe berberi bastı bacak Bedri ile beraber Bursa barına parasız giden paytak budala babası topal Badi’den biberli bir papara yedi.

B ile başlayan Tekerleme

Bu tarlaya bişini kekere mekere ekmişler bu tarlaya da bişini kekere mekere ekmişler bu tarlaya ekilen bişini kekere mekerelere pis başlı pis porsuk dayanmış bu tarlaya ekilen bişini kekere mekerelere de pis başlı pis porsuk dayanmış bu tarlaya bişini kekere mekere eken adam bu tarlaya bişini kekere mekere eken adama sormuş sen ne zamandır bu tarlaya bişini kekere mekere ekiyorsun bu tarlaya bişini kekere mekere eken adamda demiş ki sen ne zamandan beri bu tarlaya bişini kekere mekere ekiyorsan bende o zamandan beri bu tarlaya bişini kekere mekere ekiyorum demiş.

Bahçeleyde gezey biy tıytıy, Dolaşıyoy pıtıy pıtıy, Yapyaklayı yiyoy kıtıy kıtıy, Hain tıytıy pis tıytıy,Yeme yapyaklayı kıtıy kıtıy!

Babasının benekli bıldırcını bitişik bostanda böceklerden bunalarak büzüldü.

Bostanda boğazlaşan Bodrumlu boksör, Bostancıbaşının bol bol boyalı bostan patlıcanlarını, Bozkırdaki boykotçu, bozguncu, boydaş, boşboğaz, bolşevik bozacılara, bodur boğalarla boğmacadan boğulduğundan bodoslamadan bohçaladı.

Ballandıra ballandıra, Baldırandan ballamalı mı yoksa bu arı kovanını ballamama lımı?

Baldan ballı bal var. Ballandıra balladıra bal var diyen Bade babebıbiboböbubü’lü bal var demiş. Baldan anlayan ballı ballanmamış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir