Çocuk Olmak ile ilgili Sözler ve Mesajlar

Hepimiz zaman zaman çocukluğumuzu özler ve zamanla çocuk gibi olmak, çocuklar gibi dertsiz, tasasız olmak isteriz. Biz de sizler için sayfamızda en güzel çocuk olmak ile ilgili sözler ve çocuk olmak ile ilgili mesajları hazırladık. En güzel çocuk olmakla ilgili sözleri oluşturabilmemiz için sizlerde bildiğiniz en güzel çocuk olmak ile ilgili sözleri ve mesajları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Keşke çocuk olsam yeniden; sınırsızca oynasaydım, canım sadece oynayamadığımdan sıkılsaydı, kırmızı bisikletime binip nereye gittiğimi hiç düşünmeden yollara düşseydim. Düşe kalka dizlerimi kanatarak bisikletimi sürmek gibi olsaydı hayat.

Bazen küçük bir çocuk olmak istiyorum. Birinin beni sevmediğini hissettiğimde o kişinin yüzüne sen beni sevmiyorsun diye bağırabilmek istiyorum. Korktuğumda korktuğumu söyleyebilmek istiyorum. Sevdiğim kişiye rahatça seni seviyorum deyip, yanağından öpebilmek, sarılmak istiyorum. Canım acıdığında ağlayabilmek istiyorum, hıçkıra hıçkıra, kimseyi umursamadan. Gözyaşlarımı içime akıtmayı, sevilmediğimi hissettiğimde umursamamayı, sevdiğim kişiden çekinmeyi istemiyorum.

Çocuk Olmak ile ilgili Güzel Sözler

Bulutlardan yorgan yapsam, çayırların üzerinde uyusam, bir kuşun sırtında bütün dünyayı dolaşsam, oynarken düşsem, dizlerimi yaralasam, feryat figan ağlasam, mahalleyi ayağa kaldırsam, keşke sadece bunun için ağlasam, bütün çocukları kendim gibi mutlu sansam, dünyanın halinden habersiz olsam, hayatı umursamasam, dertleri takmasam, her yaşananı oyun sansam, ne güzel olurdu, keşke yine çocuk olsam… (Zeybep EIiçora)

Ağladığımızda kimsenin bizi kınamadığı zamanlara. Sadece basit yalanlarla ama çok küçük yalanlarla kandırdığımızı sandığımız sevdiklerimizin aslında bizi kandırıp oyaladıkları yıllara. Utanmadan ağladığımız ağladığımızda teselli edildiğimiz ve gözyaşımızı sildirdiğimiz o sıcacık yıllara. (Anonim)

Ne kadar çok isterdim tekrar çocuk olmayı; herkesin göründüğü gibi olduğunu bilmeyi, birine çok değer verdiğinde sonra kalbinin acıdığını bilmemeyi, herkesi parkta oynadığım arkadaşlarım gibi saf ve temiz olduğunu bilmeyi ne kadar çok isterdim.

Hiç bir şeyi hesaplamasam, yarın için plan yapmasam, gelecekten korkmasam, yarınlar için umut olsam, gözümü budaktan sakınmasam, sadece canavarlardan korksam, yalnız oyuncaklarımı kırsam, hiç kalp kırmasam. (Zeybep EIiçora)

Umutlarım yel oldu gözyaşlarım sel oldu, yaşamak azap oldu ah bir çocuk olsaydım. Nerede o saf dostluklar nereye kayboldular, o çocukluk günlerim mazide mi kaldılar.

Çocuk Sözleri

Çocuk olsam yeniden sus denilince sussam, koş denilince koşsam, umursamadıklarıma hiç selam vermesem ama yine de hoş karşılansam.

Çocukken; her şeyin sahibi olmak için büyümek isterdik. Büyüdük; şimdi her şeyden uzak olmak için hep çocuk kalmak istiyoruz. (Paulo Coelho)

Var mıdır çocukluk yıllarını özlemeyen, var mıdır düştüğünde dizleri kanamayan, var mıdır hıçkıra hıçkıra ağlamayan.

Hiçbir derdin kederin olmadığı, sadece oyundan ibaret bir hayatın olduğu çocukluk yıllarım sizi çok özlüyorum.

Çocuk olsam yeniden, bir tek düştüğümde ağlasam, herkesi çok iyi insan sansam.

Çocuk olsam yeniden; Bir tek düştüğüm için acısa içim ve kalbim çok koştuğum için çarpsa sadece. (Cemal Süreyya)

Keşke çocukluk günlerime geri dönebilsem, sokaklarda akşama kadar koşsam, oynasam, zıplasam ama hiç yorulmasam, annem çağırsa duymasam, bağırsa, çağırsa ben hiç aldırmasam, akşam olunca bir lokma yemekten sonra hemen uyusam…

Çocuk olsam yeniden sadece düşünce ağlandığını bilsem, herkesin iyi kalpli hiç kötü olmadığını bilsem…

Çocuk olsam yeniden; Bir gece öncesinden başucuma koysam pabuçlarımı, kıyafetimi kapının koluna assam, içim bir hoş olsa anlamı olsa bayramların.

Çocuk olsam tekrar akşam uyusam sabaha kadar hiç uyanmasam, rüyalarımda bile oyunlar oynasam, sabah uyanınca mutlulukla sokağa koşsam.

Çocukluğuma dönsem de tek derdim akşam ezanı okunur da eve girmezsem babam kızar korkusu olsa.

Yeniden çocuk olsam koşsam sokaklarda, kırlarda, nefes nefese kalsam, terlerimi kolumla silsem, sonra acıkınca evin yolunu tutsam…

Ah bir çocuk olsaydım parklarda oynasaydım, dertten kederden uzak arkadaşlar bulsaydım, büyüdüm de ne oldu ömrüm kederle doldu, çocukluk günlerimi gönlüm hep arar oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir