Dini İslami Davetiye Sözleri

Sayfamızda sizler için hazırladığımız en güzel dini ve islami davetiye sözleri ve davetiye mesajlarını bulabilirsiniz. Bir ömür mutluluk için atılan bu yolda davetiyeye yazılacak sözler davetlilerin ilgisini çekmektedir. Onlara yazacağınız en güzel islami davetiye sözleri ve dini davetiye mesajları ile davetiyeniz ile ilgi odağı olabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız en güzel islami davetiye mesajları ve dini davetiye sözleri.

Bu izdivacı mümkün kılan Allah’a hamd ile, Allah rızası ve sünnet-i seniyye üzere kuracağımız yuvanın başlangıcı olarak tertip ettiğimiz düğün merasimine hayır ve dualarınızla birlikte teşrifinizden mutluluk duyacağız.

Sen benim en gizli sadakam ve cehennem ile arama set olacak en tatlı gözyaşımsın. Sen benim solumdaki saklı secdedeki duamsın, sen kalbimin en mahrem yanı Rabbimin armağanı ve en güzel yangınımsın. Çünkü sen aşksın. Mutluluğumuz siz sevdiklerimizle katlansın.

Peygamberimiz buyuruyor ki; Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir. Muhakkak ki nikah (evlenmek) benim sünnetimdir. Öyleyse beni seven sünnetimle sünnetlensin. (Buhari ve Müslim)

Sizin için kendilerinde huzur bulacağınız eşler var ettik. (Rum Suresi 21-30) Birbirimize huzur vermek ve huzur bulmak adına çıktığımız bu yolculukta, sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Dua gibiyiz içimizde, biliriz besmelesiz seversek eğer kabul olmayız. O zaman şahit olunuz dediğimize, iki cihanda da sevmeye. Bismillahirrahmanirrahim

Akıldan kalbe hicrettir aşk, iman ile, sabır ile, lütuf ile. Mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Mutluluğumuzu paylaşmanız dileğiyle.

Allah (c.c)’ ın emri Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’ in sünnetini yerine getirmek islam toplumunun temelini oluşturan aileyi teşekkül ettirmek için ilk adımı atmış bulunuyoruz. Bu hayırlı günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bismillahirrahmanirrahim! Allah Azze ve Celle’nin rızasını kazanma yolunda, Resulu Hazreti Muhammed (s.a.v)’in sünneti gereğince, islam toplumunun temelini teşkil eden mukaddes aile müessesesini kurmak için bir araya geliyoruz. Buyurun dostlar gelin bu anlamlı günümüzde düzenlemiş olduğumuz düğünümüzde hayır dualarınızla birlikte beraber yapalım düğünümüzü.

Dini Davetiye Yazıları

İçinizden, kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp; aranızda sevgi ve şefkat var etmesi, O’ nun varlığının delillerinden. Bunda düşünen bir millet için dersler vardır.

Hayırlı eş huzurun başlangıcıdır. Huzurun cenneti, mutluluğumuzu kazanmak için çıktığımız bu yolda, siz değerli dostlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kişi sevdiği ile beraberdir. (Hz. Muhammed) Siz sevdiklerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Rabbimiz! Bize zevcelerimizden ve nesillerimizden göz aydınlığı olacak (sâlih) kimseler ihsân eyle ve bizi tâkva sâhiplerine imam (her hususta kendisine tâbi olunan rehber) kıl. (Furkan Suresi 74. Ayet)

İki cihan mutluluğu duası ile birlikteliğimize ilk adımı atarken, siz sevdiklerimizi de aramızda görmekten onur duyarız.

Ey Rabbimiz! İkimizi de sana teslimiyette sabit kıl ve soyumuzdan yalnız sana boyun eğen bir ümmet yetiştir. (Bakara 128) Elhamdülillah seni yanımda var, gönlümde yar edene.

Gördük sevdik birbirimizi dualar birleştirdi kalplerimizi Allah bozmasın beraberliğimizi bu beraberlikte söz veriyoruz bileceğiz kıymetimizi düğün törenimize bekleriz siz sevdiklerimizi.

Allah ile bağladık özümüzü Peygambere verdik sözümüzü Mevlam ak eylesin yüzümüzü buyurun dostlar gelin beraber yapalım düğünümüzü…

Allah böyle buyurdu, herkes buna uydu, evlilik sevgi yurdu, biz uymazsak olur mu olur diyenler sağ olsun, biz evleniyoruz, bütün dostlar buyursun.

Duvağımda beyaz güller girmesin araya eller Allah c.c yazmış bizi bize duyuruyoruz şimdi size ömür boyu beraberiz sevgi dolu kalplerimiz düğünümüze sizi de bekleriz.

Hani yaradandan ötürü yaradılanı sevecektik ya… İşte biz öyle yaptık, birbirimizi çok sevdik. Evlenme kararı aldık. Aramızda sizleri de görmek ister ve nikah törenimize bekleriz.

Allah’ın emridir yaşantı böyle, mesut olmamıza sen dua eyle, gelip düğünümüze şeref eyle, gelmeyen dostlara selam söyle, bekliyoruz sizleri, unutmayın bizleri. Birbirini sevenler için nikah kadar güzel bir şey görülmemiştir. (Hadis-i Şerif)

İslami Davetiye Sözleri

Mizan’da Sen’inle işlediğim amellerin cennetini görmek istiyorum. Yük’üm olurmusun? Ortak yaşama adım attığımız bu güzel günde, sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Kişinin sahip olduklarının en hayırlı; Allah’ı zikreden bir dil, ona şükreden bir kalp ve imanı doğrultusunda yaşamaya yardımcı olan bir eştir. (Hadis-i Şerif) Bu anlamlı günümüzde sizleri de hayır dualarınızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kimi zamana bıraktı, kimi şansa, biz sana bıraktık Allah’ım. Bize seyirlik değil ahirlik sevda verdin. Ne yıldızlar istiyoruz gecelerimize, ne güneşi istiyoruz karanlığımıza, çok değil sadece siz dostlarımızı istiyoruz yanımızda…

Sen benim; Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevişimsin. Bir adım gelene on adım gidişimsin ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin. Sen benim yalandan ve sahteden kaçışım, riyadan bıkışım, gerçeği arayışımsın ve nihayet doğrunun tadına varışımsın.

Dilek tutmadık ki hiç, hep dua ettik, ömrümüz ömrümüze nasip olsun diye. Aşkımızı ömürlük kılmak için attığımız bu adımda yanımızda olmanız dileğiyle…

Diyorlar ki, Tevhid ipi elimizde Nur Muhammed gönlümüzde Yüce Kuran dilimizde Yarın düğün vardır bizde, Düğünümüz ne şanlı Açılış Kuran’lı Davetlisi İmanlı Buyurun dostlar Bekleriz törenimize. Dini Davetiyeler

Rabbim;Nasibimin gönlünü gönlüme, benim gönlümü onun gönlüne, ikimizin gönlünü de sana layık eyle! Duamızın ilk gününde siz değerli dostlarımızın da amin demesi temennisiyle;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir