Duygusal Ayrılık Mesajları

İnsanların birlikteliklerini sonlandırmaya karar verdiklerinde duygusal ayrılık mesajları onların işlerini kolaylaştırır. Bu mesajlar ayrılığı gerçekleştirecek kişi tarafından ayrılanacak kişiye gönderilir. Böylelikle karşı tarafın incinmeden bu ayrılığı duyması sağlanmış olur. Özellikle kavga olmadan ayrılmayı tercih eden kişiler mesajlar gönderilerek gönül alma işlemi gerçekleşir.

Sevgiliye Özel Ayrılık Mesajları

Ayrılık mesajının gönderileceği kişilerin başında sevgililer gelir. Bir zamanlar sevgi duyulan kişiden ayrılmak istendiğinde onun zamanında sevildiği ancak ilişkinin devam edemeyeceğini vurgulayan mesajlar tercih edilir.

Böylelikle karşı tarafından kendisini önemsiz hissetmesi engellenir. Ayrıca gönderilen duygusal mesajla ayrılık acısının daha az olmasına katkı sağlanır. Bunun dışında mesajı gönderen kişi kendini daha rahat hisseder.

Eşe Özel Ayrılık Mesajları

Ayrılık yalnızca sevgililer arasında gerçekleşmez. Zaman zaman evli kişilerin de ayrılması gerekir. Bunun için ayrılık yaşanan eşe mesaj göndermek gerebilir. Bu durumda eşin kendini daha az üzeceği detayları barındıran mesajlar gönderilir. Duygusal temaya sahip olan bu mesajlarda yıllarca birliktelik geçirilen eşe bir nevi teşekkür etmek de mümkün olur.

Kadınlar İçin Ayrılık Mesajları

İlişkiyi bitirmek isteyen kişi erkekse kadına ayrılık mesajını göndermesi gerekir. Bu durumda kadının üzülmesini engelleyecek duygusallıkta mesajın seçilmesi gerekir. Kadınların incinmesini engelleyecek aynı zamanda ona değerini hissettirecek sözleri içeren mesaj tercih edilmelidir. Bunun dışında kadının incinmesini engellerken karşı tarafı anlamasını sağlayacak vurguların da mesajda bulunması gerekir.

Erkekler İçin Ayrılık Mesajları

Erkeklerin ayrılığa karşı tepkileri kadınlara göre daha serttir. Bu nedenle ayrılmak isteyen bir kadının doğru mesajı bulmak konusunda zorluk yaşaması mümkündür. Ancak önerilen mesajlar sayesinde ayrılığın kolaylaştırılması mümkün olur.

İnce düşünülen bir mesaj tercih edilerek ayrılığı yaşayacak olan erkeğin duygu durumu da kontrol altına alınabilir. Özellikle duygusal temaların mesajda bulunması kızgınlık ya da öfke durumunu azaltmada etkili olacaktır.

Duygusal Ayrılık Mesajları
Duygusal Ayrılık Mesajları

Duygusal Ayrılık Mesajı Özellikleri

Ayrılık yaşayacak kişiler tarafından kullanılacak duygusal ayrılık mesajlarının çeşitli özellikleri vardır. Yanlış bir içeriğe sahip mesajın ayrılık için kullanılması sorunlara neden olacağından doğru mesajın belirlenmesi gerekir.

Duygusal ayrılık mesajı şu özelliklerden oluşmalıdır;

  • Karşı tarafı kırmayacak detayları barındırmalıdır.
  • Saygı duyulduğu vurgusu bulunmalıdır.
  • Ayrılmak istenme sebebi belirtiliyor olmalıdır.
  • Sevgi veya diğer hisler hakkında bilgi vermelidir.
  • Karşı tarafından üzüntüsünü hafifletecek detayları içermelidir.
  • İyi biri olduğu veya daha iyisini hak ettiği gibi vurgular olmalıdır.
  • Ayrılık talebine karşılık verebilecek özelliklerde bulunmalıdır.

Ayrıca duygusal ayrılık mesajlarının kişinin yaş veya cinsiyetine uygun özellikleri barındırması gerekir. Böylelikle doğru mesaj bulunarak telefon veya sosyal medya üzerinden karşı tarafa gönderilerek ayrılık yükü atılmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir