Forum

Motive Edici Sözler
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Motive Edici Sözler


(@admin)
Trusted Member Admin
Katılım : 6 sene önce
Gönderiler: 35
Konu başlatıcı  

Siz kendi hayatınıza odaklanın ve kendi kurduğunuz hayallerin peşinden sürüklenin. Başkasının size bir şeyler söylemesine izin vermeyin. Siz kendi çizginizi kendiniz çizin.

Siz kendi iç ruhunuza inandığınız sürece, hayatta iyi şeylerin olmaya başladığını da göreceksiniz.

Hayatınızı düzene sokmak ve bir şeyleri başarmak için, her şeyden önce yapmak istediğiniz şeye inanmanız gereklidir.

Mutluluğa ulaşmanın tek bir yolu bulunmaz asla. Mutlu olmak için farklı yollar vardır. Siz yanlış bir yola girmiş olabilirsiniz, ama geri dönüp azimle doğru yola ulaşmak yine sizin elinizdedir.

Kendinizi motive etmek istiyorsanız, tarihe bakın ve kendinize dersler çıkarın. Mucitleri kendinize örnek alırsanız, onların başarıya ulaşmak için ne kadar çok denediklerini ve asla vaz geçmediklerini de görürsünüz.

Yaşamınızda sorunlar olmasına aldırış etmeyin. Sorunların ardında hep birer hediye saklıdır. Bu hediyeler bizleri daha güçlü kılar.

İnsanlar yeni bir şeyler yapmaktan korkarlar. Cesaret etmek, önceden yapılanı yapmak değildir. Yapılmayanın üzerine gitmektir.

Hedeflerinize ulaşmadaki en çok karşılaşılan problem, sorunun tamamını bir kere çözmeye çalışmaktır. Oysa ki sorunu parçalar halinde elinize alırsanız, bütünü çözmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

İnandığınız şeylerin peşinden koşmaktan çekinmeyin. Ama inandığınız şey yanlış yola doğru çıkmaya başlarsa bunu değiştirmeyi de bilmeli kendinize yeni inanacağınız hedefler bulmalısınız.

Hayatınızı sabote etmek istiyorsanız, kendinize inanmaktan vaz geçerek buna rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Zor olan bu hayatta önüne bir hedef koyabilmektir. Bir insana hedef belirlerseniz, o yolda gitmek için çabalayacaktır.

İnsanlar olduğu gibi değil, olmak istediği gibi olurlar. Kendinizi mutlu etmek istiyorsanız, o şekilde davranmalısınız. Bir süre sonra, mutlu olmaya başladığınızı hissedeceksiniz.


   
Sevgi34 and Sevgi34 reacted
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: