I Harfi ile Başlayan Tekerlemeler

I harfi ile başlayan tekerlemeler diksiyon geliştirmesinde yapacağınız egzersizlerle sizlere çok faydası olacak. Bizde sizler için en güzel I harfi diksiyon egzersiz çalışmalarını sizlere hazırladık. Sayfamız da egzersiz çalışmalarını tekrarlayarak diksiyonunuzda kalıcı gelişmeler sağlayabilirsiniz. Tekerlemelerimizi genişletme adına sizlerde bildiğiniz tekerlemeleri yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

I harfi tekerleme çalışmalarımıza geçmeden önce ses ısıtma kelime tekrarları bize çok fayda sağlayacaktır. Aşağıda ki I harfi kelimeleri tekrarlayarak sesinizi alıştırabilirsiniz. Aşağıdaki I harfi kelimeleri sizlerde uzatarak çoğaltabilirsiniz. Eğer telaffuz konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu çalışmayı uzatarak yapmanızı tavsiye ederiz.

IL IR IS IZ IP IT IY IV IN
ILI IRI ISI IZI IPI ITI IYI IVI INI
ILIZI ISIZI ITIPI IYIMI INIMI IMIMI
ILCIDI IRITIZI ISIVINI IPIKILI IÇIKIHI IPIYITI

Şimdi tekerleme çalışmalarımıza başlayabiliriz.

I Harfi ile Başlayan Tekerlemeler

Iğdır’ın ığıl ığıl akan ılıman ırmağının kıyıları ıklım tıklım ılgın kaplıdır.

Iskartacı ılıman Iğdırlı, Ispartalı Işık’ın elini ılık ılık ıslattı

Ilım ılınan, ılıcalı ılıcalı akan ılık Iğdır Irmağı’nın kıyıları tıkır tıkır ığrıp ağaçlarıyla kaplıdır.

Issız Sivrihisar’ın sarsıntısız şosesi üstünde zırıltısız sızıltısız bir yaz köşesi seçip sazsız, cazsız ve susuz, içkisiz sırf sosisonla işsiz bir yaz sürmek isteyişimizin sırrını sezişinize serzenişsizce sustum.

Ivır zıvır yapan Ispartalı Iraz Istırancalı’lara zırıltısız tıkırtısız ıslanın dedi.

Tekerlemelerimizin sonuna geldik. Sizlerde mutlaka I harfi ile ilgili bildiğiniz tekerlemeleri yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Sayfamızda Tekerlemeler kategorisinden daha çok tekerleme çalışması yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir