J Harfi ile Başlayan Tekerlemeler

Telaffuzunda çoğu kişinin zorlandığı J harfi ile başlayan tekerlemeler ve diksiyon çalışmalarını sayfamızdan takip edebilirsiniz. Konuşmamızı güzelleştirmek için düzenli diksiyon ve tekerleme egzersizleri bizlere çok fayda sağlayacaktır. En güzel ve güncel tekerlemeleri bulabileceğiniz yazımızda sizlerde bildiğiniz tekerlemeleri yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Günümüzde akıcı konuşmanın önemi tartışılmaz bir gerçek. Özellikle eğitimciler, sanatçılar, liderler, yöneticiler için düzgün bir diksiyon olmazsa olmazlardan. Bu durum oyunculuk için de geçerli elbette. Hem sahneye çıkan hem de seslendirme yapan oyuncuların, ayrıca seslendirme sanatçılarının akıcı bir şekilde konuşması gerekiyor. Diksiyon tekerlemeleri ve alıştırmaları bu durumda ilk başvurulan kaynaklar oluyor. Diksiyon eğitimleri sırasında ya da bireysel çalışmalarda kullanılan tekerlemeler, mesleki ve kişisel gelişim için yararlı oluyor.

Tekerlemelere geçmeden önce J harfi kısa kelime çalışmaları da bizlere çok fayda sağlayacaktır. Önce kısa kelime egzersizlerine sonra da tekerleme tekrarlarına geçebilirsiniz. İşte en güzel J harfi ile başlayan tekerlemeler

JA JE JI Jİ JO JÖ JU JÜ
JAJ JEJ JIJ JİJ JOJ JÖJ JUJ JÜJ
JAJA JEJE JIJI JİJİ JOJO JÖJÖ JUJU JÜJÜ
JAJEJA JEJAJE JIJİJİ JİJIJİ JOJÖJO JÖJOJÖ JUJÜJU JÜJUJU

J Harfi Tekerlemeler

Jarseli jeolog jestini jeolojide yaptı.

Jülide, jübilesinde jüriyle Jüpiter’e yalvardı.

Jiletçi, jileti jiletçiden aldı.

Jimnastikçi Japon jeolog, jübiledeki jüriye jürnal satıp, jiletini jurnaliyle jüriye verdi.

Jurnâlci Jale ile jenaratör Müjgân, Japonya’dan jilet, jant, jet, jambon, jelatin, jartiyer, jeton, jarse, Japongülü getirdiler.

Jale Japonyalı jandarmadan Japonca öğrendi.

Jale’nin jurnâlci Jilet Japon’u jambon, jeton, jarse istedi.

Jamaikalı jupiter jeolojici, jenaratörcü Jale’ye jelibon sattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir