Köşkte Cinayet Katil Kim Ödüllü Bulmaca

Yağmurlu bir kış gününde büyük bir köşkün sahibi hizmetçi tarafından yerde kanlar içerisinde bulunmuştu. Köşkün sahibi zengin ve yalnız yaşayan biriydi. Hizmetçi derhal polisi ve ambulansı aradı. Kısa bir süre içerisinde olay yerine gelen polis ve ambulans ekipleri yaptıkları incelemede köşk sahibinin öldüğünü belirledi. 

Dedektifler köşkte çalışan görevlileri derhal sorguya çekti. İlk olarak evin aşçısı;

Sabah mutfakta kahvaltı hazırlığı içindeydim. Beyimiz kahvaltı öncesinde mutlaka bir çay içer. Çayını götürüp, tekrar mutfağa dönerek kahvaltı hazırlıklarına devam ettim. Her zaman kullandığım ekmek bıçağını bulamamıştım. Çok önemsemeyerek diğer bıçakla ekmeği keserken bir gürültü duydum. Beyimizin içtiği çay bardağını düşürdüğünü düşünmüştüm o an. Salona doğru yöneldim ve yaklaştığımda bahçıvanın evden dışarı çıktığını ve hatta ayaklarına galoş giydiğini gördüm. Salona baktığımda beyimiz kanlar içerisinde yerdeydi ve hemen sizleri aradım. 

Daha sonra dedektifler köşkün bahçıvanını ifadeye çağırdılar;

Ben her zamanki gibi rutin olarak bahçe işlerini yapıyordum, kışın son günleri güllerin budanmasını tamamlıyordum. Gördüğünüz gibi bahçemizde güllerimiz özellikle köşkün salonunun tam karşısında. Gülleri budarken salondan gelen bir gürültü sesi duydum. Sanki bir boğuşma sesi gibiydi. Budama makasımı bırakarak salonun camına yaklaştım. Hava yağmurlu, soğuk ve camlar buğuluydu. İçerisi bulanık gözüküyordu ancak bir boğuşma olduğu belliydi. Camın buğusunu sildiğimde aşçının elinde kanlar içerisindeki bıçağı ve beyimizin hareketsiz şekilde yerde yattığını gördüm. Hatta aşçımız normalde hiçbir zaman eldiven kullanmazdı ancak o an ellerine eldiven giydiğini gördüm. 

Katil Kim?

Dedektifler en son olarak hizmetçiyi çağırarak ifadesini aldılar. Hizmetçi; 

Sabah saatlerinde genelde köşkün arkasındaki kış bahçesinde temizliğe başlarım. Beyimiz kahvaltıdan sonra mutlaka kahvesini kış bahçesinde içer. İlk olarak şömineyi yaktım. Daha sonra da kış bahçesinin temizliğine başladım. Bir gürültü yada hareket görmedim. Temizliği bitirmek üzereydim ve köşkün temizlik işlerine geçecektim. O an da köşke giren polis ve ambulans araçlarını gördüm. Köşke girince olayı öğrendim. Hiçbir şey görmedim ve duymadım. 

Katil kim yarışmamızda ilk doğru cevaplayan yarışmacımız ödülü kazanır. Kazanan yarışmacımız 100 TL ödül kazanacaktır.

Cevap olarak katil kim ve sebebini yazmanız gerekir. Yorum kısmından cevabınızı yazabilirsiniz. Mutlaka geçerli bir e-posta adresinizi yazmayı unutmayın.

Tüm yarışmacılarımıza başarılar dileriz. 

Yarışmamıza buradan forum bölümünden de katılabilirsiniz. Kazanan buradan ve forum bölümünden açıklanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir