Otizm Farkındalık Sözleri ve Mesajları

Otizm bir hastalık değil farkındalıktır. Birbirimizi anlayabilmemiz için birbirimizi iyi tanımamız gerekir. Sayfamızda hazırladığımız en güzel otizm farkındalık sözleri ve otizm farkındalık mesajlarını bulabilirsiniz. Sizler de bildiğiniz en güzel ve bizlere ışık verecek otizm farkındalık günü ile ilgili sözleri yorum kısmından mesaj atarak paylaşabilirsiniz.

Otizm kuyuda doğmaktır. (Hasan Bacanlı)

Farklı farklı renkleriyle bütün çocuklar hep birlikte el ele.

Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü! Otizm eksiklik değil farklılıktır. Farklılıkları birlikte fark edelim ve onların sevgi dolu enerjilerini hissedelim.

Otizmi bir eksiklik olarak değil farklı bir yetenek olarak bakmaya çalışın.

Otizm bir hastalık değildir. İnsan olmanın farklı bir halidir. (Barry M. Prizant)

Her çocuk öğrenir. Bazen aynı anda, bazen faklı anda, bazen aynı yolla, bazen farklı yolla.

Uzmanlar otizm hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirler fakat kendi çocuğunuzun uzmanı sizsiniz. (Barry M. Prizant)

Bir çocuk bizim öğrettiğimiz yoldan öğrenmiyorsa, belki de biz onun öğrendiği yoldan öğretmeliyiz.

Beni değiştirmeye çalışma. Çünkü ben bir ömür boyu otizm ile birlikte yaşayacağım. Yalnızca kabul et, bu benim farkım.

Otizm bir hırsızdır. Çocuğunuzu sizden alıp götürür. Umudunuzu elinizden alır ve sizi rüyalarınızdan mahrum eder. (Kristine Barnett)

Bilincin, yalnız başına, kendi kendisiyle sürdürdüğü sonsuz monolog; hiçbir gerçek kedinin asla rahatsız etmediği saf ve sert bir otizm. (Muriel Barbery)

Otizm, kalpleri olduğu kadar Dna zincirini de kırabilirmiş gibi, böyle bir soya çekiminin olabileceği daha önce hiç aklıma gelmemişti. (Jem Lester)

Öfke nöbetlerinin otizmin bir göstergesi olduğuna değil, otizmi anlamada başarısız olduğumuzun bir göstergesi olduğuna inanıyorum. (Kristine Barnett)

Otizm ile ilgili Sözler

Frakında olmanız için otizmli bir yakınınızın olması gerekmiyor. Toplumsal bilinçlenme ile otizmli bireylere karşı anlayışlı olmalı ve onları ayırmadan yanlarında durmalıyız.

Anladığım kadarıyla otizm, doğduğunuzda kurallar kitabının size verilmemiş olmasıydı. Sam’e göre herkes bu büyük oyunu oynuyor, o da anlamaya çalışıyordu. (Keith Stuart)

Beyinde bilgiyi işleyen sinir hücrelerinin birbirleriyle bağlantısını ve bu sinir hücrelerinin birbirlerine gönderdikleri sinyallerin organizasyonunu etkileyen bir düzensizliktir otizm. (Akilah Azra Kohen)

Otizmli bir beyin eşsizdir. Otizm bir eksiklik olarak algılanır, çünkü çocuk zamanla diğer insanlar gibi iletişim kuramaz, etrafındaki dünyayı anlayamaz ama fırsat verirseniz büyük bir yeteneği doğurabilecek bir eksikliktir bu! (Akilah Azra Kohen)

Hücrelerin aç kalmasıyla şeker oluşuyor. Otizm de beynin aç kalmasıdır. Bıngıldağın çok erken kapanması veya çoğunlukla hiç kapanmaması ile kafatasının ürettiği sıvı sürekli kirlenir ve beyin aç kaldığı için otizm oluşur. Veya hiperaktivite. Tüm bu hastalıkların tedavisi de yine kuyruk yağı ile yapılmaktadır. (Aidin Salih)

Otizm eksiklik değil, farklılıktır!

Otizmin bir hastalık değil, farklılıktır.

Otizm seçim değil, ama farkında olmak senin seçimin.

Otizmin farkındayız, onların yanındayız!

Otizm bir hastalik değil, nörobiyolojik bir bozukluktur. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde sende Otizm’e mavi ışık yak..

Otizmin farkındayız, onların yanındayız. Otizmin tek tedavisi erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitimdir. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü.

Göz teması kuramayabilirim ama yüreğini hissederim.. Otizm eksiklik değil farklılıktır. Otizmin farkındayız ve Onların yanındayız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir