Seven Üzülmez

Seven üzülmez, her zaman sever. Sevmek, değer vermek? Karşında kim olursa olsun eğer seviyorsan, sevilmesen bile üzülmezsin. Hayatın en güzel duygularından biridir sevmek. Eğer bir de seviliyorsan tadından yenmez ama sevmek bile yaşanılan en güzel duyguların biridir.

Eğer seviyorsan karşılıksız, hayatın en güzel duygusunu yaşıyorsun. Sevmek karşılıksız olsa da en güzel duygudur. Bir insanı güzel duygularla sevmek, anmak, hatırlamak hayatın en güzel duygusudur. Sadece sevin, sevdikçe sizde sevileceksiniz bunu unutmayın sakın. Karşılıklı seviyorsanız ve seviliyorsanız belki en büyük mutluluktur ama sevmekte hayatın en güzel duygusudur unutmayın.

Saf duygularla, imkansızda olsa düşünmek ve sevmek duyguların en güzelidir. Sadece sevin, elbet sevileceksiniz. Sevin ama karşınızdakine zarar vermeden, üzmeden, kırmadan sevin. Sevmek demek, sevdiğinizin her zaman iyiliğini istemek demek. Sevmek demek, sevdiğiniz insanı mutlu etmek demek.

Karşılıksız da olsa sevin. Sevin ki bütün dünya utansın sevginize, bütün insanlık utansın verdiğiniz sevgi seline. Sevin. En güzeli karşılıklı olsa da, karşılıksız da olsa tanıdığınız gördüğünüz herkesi sevin.

Hayat sevince güzel unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir