Yalancı Portakal Meyvesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yalancı Portakal Meyvesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yalancı portakal konusunda merak ettiklerinizi bu yazıda kolayca öğrenebilirsiniz. Pek çok insan Yalancı portakal yenir mi? Sorusunu merak etmektedir. Son dönemlerde oldukça popüler olan yalancı portakal meyvesinin talipleri gün geçtikçe artmaktadır. Peki, Yalancı portakal faydaları nelerdir? Sorusunun cevabını bu yazımızda birlikte bulalım. Ülkemizde yalancı portakal adı ile tanınan meyve özellikle Akdeniz bölgelerinde yetişen bitkiler arasındadır.

Daha çok süs şeklinde kullanılan yalancı portakal pek çok kişiye şifa dağıtmaktadır. Salgıladığı süt özleri ezildiği zaman merhem olarak kullanılır. Yalancı portakal meyvesi ayrıca düzenli olarak kullanıldığı zaman vücut üzerinde kireçlenme ve eklem ağrılarına da yardımcı olmaktadır.

Yalancı Portakal Meyvesi Hangi Familyaya Aittir?

Yalancı portakal meyvesi ülkemizde süs ve çit bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Yalancı portakalın yararlarından bahseden aktarlardan bu meyveyi öve öve bitirememektedir. Asıl vatanı Amerika olan bu meyve ezildikten sonra merhem kıvamına getirilmesi durumunda ağrıyan alanlarda kullanılabilmektedir.

Yalancı portakal meyvesi dutgiller cinsine aittir. Koparılması durumunda süt görünümlü sıvı akıtacak olan bu meyve, 10 – 15 santimetre çapı bulunmaktadır. Dış tarafı pütürlü ve yuvarlak görünümü ile portakalı andırmaktadır. Yalancı portakal meyvesinin yenmemesi gerekir.

Ağrı ya da eklem üzerinde kireçlenme konusunda bu meyve ezilerek merhem olarak sürülebilir. Meyvenin içerisi süt kıvamında bulunmaktadır. Kabuğuyla karıştırılması durumunda merhem kıvamına gelmektedir.

Eklem ağrısı bulunan insanlar bu ürünü akşam sürdüklerinde sabah etkisini görebilmektedir. Bu meyve genel olarak sulak alanlarda yetiştirilmektedir. Dikenli ağacı bulunmaktadır. Olgunlaştığı dönemlerde ise ağaçtan dökülmektedir. Ürünü bir kere kullanıp faydasını gören binlerce insan bulunmaktadır. yalancı portakal meyvesi tüketilmeyen fakat merhem olarak kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Bu meyveyi ağrıyan bölgelere sürerek ağrı eşiğini azaltabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir