Yeni Yıl Yılbaşı Dilekleri

Yeni bir yıla daha giriyoruz. 2020 yılında belkide acıların en büyüğünü atlattığımızı düşüyoruz. Virüs salgını, deprem kayıplarımız, şehit haberlerimiz, kadın cinayetleri ve daha bir çoğu. Her yeni yıla girerken bir önceki yılda yaşadığımız mutsuzlukların, olumsuzlukların bir daha yaşanmamasını dileriz. Peki bu oluyor mu?

Olmasa da her yeni yılda umudumuz bir önceki yıldan güzel geçmesi. Belki güzel, belki kötü ancak her yeni yılın ömrümüzde iyi de olsa, kötü de olsa tecrübe olduğunu unutmamalıyız. Hayatta en büyük varlığın bence sağlık, sıhhat olduğunu düşünüyorum. Kimimize göre çok parası olmak, kimisine göre en güçlü olmak hayatın başarısı.

Aslında Hayatın en büyük başarısı elinde tuttuklarınla mutlu olmak. Bazen küçük bir sevgiyle, bazen en ufak başarıyla.

Yılbaşında yeni bir yıla 2021’e girerken bizi mutlu edecek tek şey sağlık, mutluluk ve huzur olmalı. Zaten bunlara sahip olamayan bir kişi mutlu olmayı beceremez.

Mutluluk Çok mu Uzak Aynaya Bak

Yaptıklarından, yaşadıklarından mutlu olamıyor musun, o zaman aynaya bak. Tek başına ne kadar güçlü olduğunu gör, ya da bunu yapamıyorsan tek başına ne kadar aciz olduğunu gör. Güçlü olmak yada güçsüz olmak senin elinde. Hataların, yanlışların seni eksik insan yapmaz. Daha çok hatalarınla, yanlışlarınla hayatına tecrübe katarsın.

Güçlü olmak için güçlü kazıklar yemen lazım. Yeni yılda dileyeceğin dileklerin hayatında yaşadığın yanlışları kurgulayarak doğrusunu bulmaktır.

Yeni yılda hepimiz en büyük güzellikleri dileriz. Ancak geçmişte yaşadıklarının dersine çıkaramazsan, yeni yılda yeni dilekler dilemeye bir hakkın olamaz.

Hayatında yaşadığın her yeni yılda başarılı olmak istiyorsan, geçmiş yılların tecrübesini harmanlayarak yeni yıla vurman gerekir. Yeni gelen yılda kalbimcity.net ailemizin tüm takipçilerine mutlu, güzel, huzurlu yıllar dileriz. Dilekler sınırsızdır, ancak mücadele ile dilenen dilekler gerçekleşir.

Tüm okuyucularımızın yeni yılı kutlu olması dileğiyle. Bu sayfada yapacağınız her yorumda sizlerin dertlerine derman olmaya çalışacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir